معرفی نمای کرتین وال (Curtain wall) در بسیاری از پروژه های مطرح ساختمانی کشور اگر به شکل صحیح و طبق استانداردهای معرفی این نوع نما به لحاظ مسائل هزینه ای و دتایل های اجرایی صورت گیرد می تواند تاثیر زیادی در دستیابی به بهترین نوع نمای شیشه ای کرتین وال در آن پروژه منجر شود. امروزه نمای کرتین وال در سطح بین المللی جایگاه خاصی پیدا کرده است. یکی از دلایل توجه معماران بزرگ به نمای شیشه ای قابلیت ترکیب پذیری آن با سایر مصالح نمای مدرن بوده. مصالحی از قبیل سرامیک خشک، آلومینیوم کامپوزیت و حتی سنگ های قیمتی. به شکلی که خلق نماهای خیره کننده با این متریال بین معماران به یک رقابت تبدیل شده است.

نمای کرتین وال چیست؟

در یک بیان ساده نمای کرتین وال یک محصورکننده در جهت قائم ساختمان است که هیچ نوع باری را غیر از وزن خودش و فشارهای محیطی تحمل نمی کند. این نمای شیشه ای به منظور کمک به اسکلت و سازه ساختمان در تحمل بارهای وارده طراحی نشده اند و هیچ دخالتی در انتقال بارهای مرده و زنده به شالوده ساختمان ندارند.

سیستم های اجرای نمای کرتین وال در انواع بسیار متنوعی عرضه می شوند . سیستم های از قبل طراحی شده (off-the-peg) اغلب به عنوان سیستم های اختصاصی هر شرکت که با جزئیات استاندارد و صنعتی تولید می شوند مطرح می باشند. سیستم های سفارشی (bespoke) کرتین وال معمولا برای طرحی خاص و یا یک طرح هدف دار برای هر پروژه به صورت ویژه طراحی و تولید می شوند.

در سال های اخیر تقاضا برای سیستم های سفارشی بسیار بیشتر شده است، این موضوع به دلیل قابلیت بالای این نوع سیستم برای حل یک چالش خاص در هر پروژه متفاوت می باشد که محبوبیت این نوع سیستم را در پنج سال گذشته بسیار بیشتر نموده است. از جمله در تعداد زیادی از پروژه های بریتانیا مانند پروژه توسعه ساختمان پنجم بریندلی در بیرمنگام.

 

8
3
6
2
7

 

امروزه سیستم های اجرای نمای شیشه ای به سه نوع متفاوت با ویژگی های ساختاری و فرمی تولید و اجرا می شوند. اولی به صورت یک فریم است مربوط به ساپورت اجزای اسمبل شدنی (سرهم شونده) که در محل کارگاه ساختمانی سرهم می شوند، البته تولید این اجزا قبل از ورود به کارگاه به شکلی صورت می گیرد که در محل کارگاه فقط آماده برای اسمبل و نصب باشند.

دومین سیستم پروفیل ها و مقاطعی مربوط به دیوارهای پیش ساخته است که به صورت فریم های اصطلاحا یونیتایز به محل پروژه انتقال می یابند و نهایتا سیستم سوم فریم هاییونیتایز از پیش ساخته شده است که شیشه نیز در آن ها به صورت کارخانه ای نصب شده باشد و به صورت کاملا آماده در محل کارگاه ساختمانی فقط بر روی یک فریم سازه ای انتقال دهنده بار نصب می شوند.
انتخاب بین سیستم اجرای نمای کرتین وال استیک و یونیتایز به تعداد زیادی فاکتور بستگی دارد که شامل هزینه تمام شده – نوع دسترسی به کارگاه – برنامه زمان بندی پروژه – طراحی کلی ومعماری و ضرورت های سازه ای می گردد.

چرا آلومینیوم؟

امروزه برای اکثر قریب به اتفاق پروژه های نمای شیشه ای از فریم آلومینیومی استفاده می شود که دلیل آن نخست به خاطر نسبت عالی مقاومت به وزن این متریال است و دوم قابلیت آن برای اکستروژن به هرنوع شکل و مقطع پیچیده . با چگالی 2.7 گرم بر سانتی متر مربع در حدود یک سوم از فولاد سبک تر است. همچنین آلومنیوم کمترین احتمال شکستن ترد را در خود دارد.

اکثریت کرتین وال های آلومینیومی با به کارگیری آلیاژهای سیلیکونی منیزیومی گرماداده شده سری 6000 ساخته می شوند. محصول به دست آمده بیشترین خاصیت اکسترودی را دارد . بنابراین برای تولید مقاطع و پروفیل های پیچیده بسیار مناسب است و استحکام کافی را نیز دارد.

 

3
10
6
1
8
7
9
4
5

 

اطلاعات تماس

map marker2

آدرس : اصفهان،خیابان سهروردی، ساختمان اداری کاژه، طبقه دوم، واحد c

phone icon تلفن : 95022092-031 الی 5

fax icon

فکس : 37777875-031

iconfinder 13 1250312

 موبایل : 0913315564609131146169

email open2 ایمیل : Novinsazanmehr@yahoo.com

مکان ما

آماربازدیدکنندگان

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
63
427
947
2971
12316
15432
128792

پیش بینی امروز
288


IP شما:3.230.144.31
Top