یکی از مهمترین مصالح و مواد مصرفی در ساختمان و معماری، کاربرد شیشه در ساخت نرده ها و نرده شیشه ای می‌باشد، نرده یا حفاظ از قدیم جزیی از معماری بوده است و با پیشرفت تکنولوژی تغییراتی در جنس و طرح و ظاهر آن ایجاد شده است. نرده شیشه ای ابداع معماری مدرن است. این نوع نرده ترکیبی از پروفیل آلومینیوم (یا استیل) و شیشه است، که به لحاظ طرح و اجرا انواع مختلفی دارد و همچنین جان پناهی است که با توجه به زیبایی و شکیل بودن آن، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و خدمات فروش قطعات آن در دیجی آلوم ارائه می‌گردد. با توجه به معضلات و مشکلات نرده های آهنی و یا لوله ایی که در گذشته بسیار استفاده میشد امروزه از نوع نرده شیشه ای بسیار استقبال شده است و شاهد آن هستیم که در پروژه ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

در زیر به معرفی انواع نرده شیشه ای و مزایا و کاربرد آن میپردازیم:

ویژگی‌های نرده شیشه ای

logo iconنرده شیشه ای با ظاهری لوکس و مدرن جایگاه خاصی در معماری مدرن دارد. استفاده از آن در بالکن و راه پله ظاهری لوکس و زیبا در نمای بیرونی و دکوراسیون داخل ساختمان به وجود می آورد.

 logo iconشفافیت و قابلیت انعکاس شیشه مانع از محدودیت نور شده در نتیجه فضای داخل نور بیشتری خواهد داشت، ضمن اینکه دید و منظره بیرونی نیز محدود نمی‌شود.

logo iconاستحکام و ایمنی نرده شیشه ای به دلیل استفاده ازشیشه سکوریت یا لمینیت و کاربرد پروفیل مستحکم و ضد خوردگی آلومینیوم یا استیل بسیار بالاست.

logo iconتمیز کردن نرده شیشه ای آسان است.

 

5
6
3
4
2
1

 

انواع نرده شیشه ای

فیکس پوینت: پنل های شیشه ای با ضخامت 12 تا 16 میلی متر با استفاده از مهارکننده های دکمه ای از جنس آلومینیوم و یا استیل به زمین فیکس می شود و هند ریل بر روی آن قرار می گیرد. اجرای فیکس پوینت با محاسبات دقیق جهت تعبیه درست و دقیق حفره ها بر روی شیشه انجام می شود. زیرا کوچکترین خطا همه سیستم نصب را دچار مشکل میکند.

اکسپوز: در این شیوه شیشه ها در قطعات آلومینیوم یو شکل که با فاصله 15 تا 25 سانتی متر بر روی زمین نصب شده اند قرار می گیرد. شیشه ها به وسیله قطعات نگهدارنده که در داخل بیس یو شکل قرار دارد، محکم می شود.

اسپیگت: نصب این شیوه بسیار سریع و راحت است. مستحکم بوده و امکان استفاده از پنل شیشه ای با طول 3 تا 4 متر را دارد. در این روش هر جام شیشه ای بر روی دو پایه شیار دار سوزنی به ارتفاع 12 تا 15 سانتی متر نصب می شود.

پایه شیشه گیر: این شیوه نسبت به بقیه شیوه ها ارزانتر است و استحکام کمتری دارد. در نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر، پایه های آلومینیوم یا استیل با استفاده از قطعه ای به شکل یو به جام های شیشه ای متصل شده و وزن آن را مهار می کند. ضخامت جام های شیشه در این شیوه 12 میلیمتر است.

کاربرد نرده شیشه ای

logo iconنرده شیشه ای به عنوان حفاظ پله و بالکن استفاده می شود.

logo iconحفاظ بالکن: استفاده از نرده شیشه ای به عنوان حفاظ بالکن امکان دسترسی بیشتر و بهتر به نور و منظره بیرونی را ایجاد می کند، نمایی لوکس و مدرن به ساختمان می دهد و به لحاظ ایمنی استحکام بالایی دارد. ارتفاع نرده شیشه ای برای بالکن از 110 تا 140 سانتی متر است. ضخامت شیشه در بالکن بسته به طول بالکن از 12 تا 16 میلی متر می باشد.

logo iconحفاظ پلکان: حفاظ پله قابلیت اجرا با همه انواع نرده شیشه ای را دارد . تفاوت عمده حفاظ پله و بالکن در شکل پنل های شیشه است ، پنل های شیشه ای در راه پله به دلیل زاویه 45 درجه سطح کار به شکل متوازی الاضلاع میباشد. ارتفاع نرده راه پله 90 سانتی متر است.

logo iconنرده شیشه ای با از بین بردن موانع دید در ایجاد دید کامل به پیرامون کمک کرده و در عین ایجاد ایمنی نمای زیبایی را هم ایجاد میکند.


اجزاء نرده شیشه ای:

اگر بخواهیم اجزا تشکیل دهنده ی یک نرده شیشه ای را نام ببریم باید به موارد زیر اشاره نماییم:

logo iconقطعات بیس آلومینیومی در دو سایز 15 و 30 سانت (که با رول بولت به زمین متصل میشوند.)

logo iconناودانی کوچک (بر روی رول بولت قرار میگیرد تا از ارتباط مستقیم شیشه و رول بولت جلوگیری کند)

logo iconکاور آلومینیومی (پس از اتصال بیس به زمین و نصب شیشه ها بر روی کار به صورت کلیکی نصب میشوند)

logo iconهندریل یا دستگیره شیشه ایی (در نهایت روی شیشه قرار میگیرد و به عنوان دستگیره عمل کرده و کار را در یک راستا قرار میدهد)

 

15
16
9
11
14
8
10
13

اطلاعات تماس

map marker2

آدرس : اصفهان،خیابان سهروردی، ساختمان اداری کاژه، طبقه دوم، واحد c

phone icon تلفن : 95022092-031 الی 5

fax icon

فکس : 37777875-031

iconfinder 13 1250312

 موبایل : 0913315564609131146169

email open2 ایمیل : Novinsazanmehr@yahoo.com

مکان ما

آماربازدیدکنندگان

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
59
427
943
2971
12312
15432
128788

پیش بینی امروز
288


IP شما:3.230.144.31
Top