چنانچه شما در حال برنامه ریزی برای بازسازی دکوراسیون و یا طراحی داخلی منزل خود هستید، الهام گرفتن از ایده های آینه های دکوراتیو کمک چشمگیری به فرآیند طراحی و زیبا سازی منزل شما می کند. از آینه های دیواری گرفته تا آینه های دکوری در آشپزخانه و حمام و … به بخش های آشنایی از عناصر دکوری تبدیل شده اند. در سال های اخیر سبک آینه های مدرن به طرز فزاینده ایی منحصر به فرد و پرطرفدار و بسیار پرکاربرد تبدیل شده اند. بخشی از این گرایش مربوط به تکنولوژی و بخشی دیگر به سلایق فردی بستگی دارد.


logo iconطراحی به سبک آینه های دکوراتیو

مکان های زیادی در خانه شما وجود دارد که می توانید تزیینات آینه کاری را در آنجا بکار ببرید بطور مثال یکی از مناطق مهم و زیبای منزل شما اتاق نشیمن است و یا بخشی هایی در راهرو ها – امتداد راه پله ها و بخش های ورودی – اگر منزل شما دارای یک باغچه ورودی و یا فضایی است که با گیاهان تزیین شده استفاده از آیینه ایی در دیوار مجار چشم انداز فوق العاده ایی ایجاد می کند.

مکانی که شما برای دکور انتخاب میکنید بسیار حائز است از این جهت که زمانی آینه ها در موقعیتی نصب شوند که نور گیر باشند انعکاس زیباتری خواهند داشتند و جایگاه نصب آن ها با نورگیر بودن محیط رابطه مستقیم دارد.
در فضاهای بزرگتر مثل اتاق نشیمن به این نکته توجه داشته باشید که بکاربردن تعدد آینه ها رقابت در این کار محسوب نمی شود بلکه آینه ها یکدیگر را تکمیل می کنند بطور مثال چیدمان چند آینه با قاب دایره ایی شکل حتی اگر تفاوت اندکی در سایز و قاب داشته باشند همدیگر را تکمیل می کنند.

می توانید یک تعامل هوشمندانه بین آینه ها و سایر اشیای منزل ایجاد کنید تا هارمونی زیبابخشی داشته باشید. بدین ترتیب که شما میتوانید آینه ها را در جایی قرار دهید که انعکاس زیبایی از محیط بیرون به داخل منزل باشد و یا یک ایده جالب اینکه میتوانید قاب آینه ایی به اندازه تلویزیونتان داشته باشید و انعکاس آن را در آینه ببینید. حتی زمانی که دستگاه خاموش است.
نکته دیگری که بهتر است به آن توجه داشته باشید رعایت تم انتخابی برای دیزان اکسسوری های دکوراتیو است. توصیه می شود چنانچه در محیطی از منزل از مدل های مدرن و صنعتی استفاده در سایر فضا ها و اتاق های دیگر نیز همان تم رعایت شود – برای مثال اگر در اتاق نشیمن از آینه ها با فریم های فلزی استفاده میکنید بهتر است در اتاق های خواب و آشپزخانه – حمام و راهروهای ورودی و … بجای فریم چوبی و.. از این همین مدل استفاده نمایید.

امروزه کاشی های آینه ایی بسیار مورد استفاده قرار گرفته و محبوب هستند. از این کاشی ها در محیط هایی مثل حمام و سرویس های بهداشتی و اتاق خواب میتوان استفاده کرد. نگهداری آسانی نیز دارند. کاشی های آینه ایی موزاییکی تنوع گسترده ایی در الگوها و مدل ها دارند که حتی می تواند یکی از دیوارها با آن ها پوشش دهید.

 

 logo iconبرخی نکات مهم که هنگام خرید آینه ها باید بدانید:

۱- تصمیم گیری در خصوص ضخامت آینه ها:

یکی از نکاتی که هنگام خرید آینه ها مورد بررسی قرار میگیرد ضخامت آینه ها است که بر قیمت آن هم تاثیر مستقیم دارد. نازکترین آینه حدود ۲٫۵ تا ۳ میلی متر ضخامت دارد. که معمولا از این آینه ها برای سرویس بهداشتی و کمد ها استفاده میشود. برای کاربرد های تزیینی بزرگتر ضخامتی بین ۴ تا ۶ میلیمتر مورد استفاده قرار گرفته میشود. برای آینه های بسیار بزرگ ضخامت ۹ میلیمتر مناسب است.
برای پروژه های کوچک تر ضخامت ۴ تا۶ میلیمتر مناسب است. برای انتخاب بهترین سایز و ضخامت با پیمانکار خود مشورت کنید.

۲- استفاده از آینه ها برای بزرگتر کردن اتاق

اگر شما اتاقی دارید که در آن احساس خفگی و کوچک بودن فضا را دارید میتوانید از راهکار آینه ها کمک بگیرید – استفاده از آینه ها بر روی یک دیوار بصورت قاب کامل و یا نصب آینه مقابل پنجره که انعکاس بیشتری از نور داشته باشد . گزینه مناسبی است.

۳- مجبور نیستید آینه ها را آویزان کنید

یکی از جیگزین های استفاده از آینه ها بصورت روتین همیشه آویزان کردن آن ها بوده است این در حالی است که امروزه میتوان بجای آویزان کردن آن ها را به دیوار تکیه دهید و در مقابل عناصر دکوری قرار دهید و از انعکاس جالب آن ها لذت ببرید.

۴- استفاده از آینه های بیشتر برای فضاهای بزرگتر

اگر یک اتاق نشیمن بزرگ دارید میتوانید با آینه های بیشتری آن هارا تزیین کنید و اطمینان حاصل کنید بکار بردن آنها در مقابل میز ناهار خوری مبلمان و … دکوراسیون شما را تکمیل میکند .
این نکته را در نظر داشته باشید اگر اتاقتان خیلی کوچک است از فریم های خیلی بزرگ استفاده نکنید.

۵- از منحصر به فرد بودن نهراسید

برخی از طرح ها و ایده های آینه ها از دنیای بیرون و مدرن می آیند که در اشکال مختلف و پیچیده هستند چنانچه شما از این سبک ها پیروی میکنید از بکار بردن آن ها نهراسید.
در نهایت به یاد داشته باشید آینه کاری یک راه ساده و ارزان برای استفاده و پیاده سازی برخی سبک ها به یک فضا است.

 

2
6
5
3
4
1

 

اطلاعات تماس

map marker2

آدرس : اصفهان،خیابان سهروردی، ساختمان اداری کاژه، طبقه دوم، واحد c

phone icon تلفن : 95022092-031 الی 5

fax icon

فکس : 37777875-031

iconfinder 13 1250312

 موبایل : 0913315564609131146169

email open2 ایمیل : Novinsazanmehr@yahoo.com

مکان ما

آماربازدیدکنندگان

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
66
427
950
2971
12319
15432
128795

پیش بینی امروز
384


IP شما:3.230.144.31
Top