پنجره‌ها و درهای فلزی (آلومینیوم، استیل یا برنز)، مزایای بی‌شماری نسبت به چوب دارند؛ با دوام‌ترند (به خصوص استیل و برنز)، مقاومت بالاتری دارند، می‌توان با استفاده از آن‌ها پنجره‌هایی نازک‌تر ساخت و در واقع ظرافت بیشتر به خرج داد، و این که نیاز به نگهداری آن‌چنانی ندارند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، دچار زنگ‌زدگی نیز نمی‌شوند. اما همانند هر محصول دیگری، شاید از دارندگان پنجره‌های فلزی شنیده باشید یا خودتان تجربه کرده باشید که این نوع پنجره‌ها معایبی نیز دارند. مهم‌ترین عیب آن‌ها ضعف در بهینه‌سازی مصرف انرژی است. به این ترتیب که فلزات رساناهای خوبی برای گرما هستند و در فصل تابستان به راحتی گرمای هوای بیرون را به داخل هدایت می‌کنند و در فصل زمستان، گرمای داخل خانه را هدر می‌دهند. برای حل این مشکل، سازندگان و تولیدکنندگان در و پنجره راه حل جدیدی را ارائه کرده‌اند که در آن با قرار دادن مانعی در میان پنجره، از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌شود. به این مانع اصطلاحاً ترمال بریک (thermal break) گفته می‌شود. این موانع در واقع مواد شیمیایی هستند که جلوی رسانش گرما را می‌گیرند. رزین‌های پلیمری و فایبرگلاس از جمله این مواد هستند.

پنجره‌های ترمال بریک با کنترل کردن فرم‌های انتقال حرارت، به بهینه‌سازی مصرف انرژی در خانه‌ها کمک زیادی می‌کنند. به طور کلی گرما از سه روش انتقال پیدا می‌کند: ۱) رسانایی ۲) هم‌رفتی ۳) تابش.

 

2
1
6
5

 

در پنجره‌های ترمال بریک، با جدا سازی فریم‌های داخلی و خارجی و قرار دادن ماده‌ای در بین آن‌ها، میزان رسانایی حرارتی بین بیرون و داخل خانه تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد. ماده‌ی ترمال بریک رزین‌های غیر فلزی و مواد پلاستیکی‌ای هستند که به صورت فیزیکی قسمت‌های داخلی و خارجی پنجره را از یکدیگر جدا می‌کنند. به این ترتیب مسیر انتقال انرژی از یک سوی پنجره به سوی دیگر بسته یا اصطلاحاً شکسته (break) می‌شود. به همین دلیل نام ترمال بریک (شکستن حرارتی) برای آن‌ها انتخاب شده است.

ماده‌ای که از آن برای جداسازی قسمت‌های داخلی و خارجی پنجره استفاده می‌شود، در واقع رسانایی گرمایی بسیار پایینی دارد. ویژگی فیزیکی‌ای که باعث به وجود آمدن چنین خاصیتی در این مواد شیمیایی می‌شود، بالا بودن وزن آن‌ها نسبت به حجمشان یا به عبارت دیگر بالا بودن چگالی آن‌هاست.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پنجره‌های ترمال بریک که معمولاً نادیده گرفته می‌شود، خاصیت جذب صدای آن‌ها می‌باشد. در واقع این پنجره‌ها در کنار این که عایق حرارتی هستند، به عنوان عایق صوتی نیز عمل می‌کنند و عملکرد مناسب تری نسبت به پنجره های آلومینیومی نرمال دارند. فلزات همانگونه که رسانای گرمای خوبی هستند، لرزش (صدا) را نیز به خوبی انتقال می‌دهند. استفاده از مواد ترمال بریک برای جلوگیری از رسانش گرمایی، باعث عایق شدن پنجره در برابر صدا نیز می‌شود. آزمایش‌ها نشان داده که پنجره‌های ترمال بریک، آلودگی صوتی را تا هشتاد درصد کاهش می‌دهد.

در مجموع مواد ترمال بریک به کار رفته در پنجره دوجداره ترمال بریک ، رسانایی گرمایی آلومینیوم را تا ۱۰۰۰ برابر نسبت به حالت عادی کاهش می‌دهند و انتخابی مناسب برای هر خانه‌ای است. ترکیب این فناوری با پنجره‌های دوجداره باعث می‌شود تا انتقال حرارت تقریباً به صفر برسد و در مصرف انرژی صرفه‌جویی بی‌نظیری صورت بگیرد.

 

6
3
7
2
4

اطلاعات تماس

map marker2

آدرس : اصفهان،خیابان سهروردی، ساختمان اداری کاژه، طبقه دوم، واحد c

phone icon تلفن : 95022092-031 الی 5

fax icon

فکس : 37777875-031

iconfinder 13 1250312

 موبایل : 0913315564609131146169

email open2 ایمیل : Novinsazanmehr@yahoo.com

مکان ما

آماربازدیدکنندگان

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
38
427
922
2971
12291
15432
128767

پیش بینی امروز
INF


IP شما:3.230.144.31
Top